Nezávislý magazín, spoločnosť Philip Morris Products S.A. ho neautorizovala, neprevzala nad ním záštitu ani ho inak neschválila.

Ako aktivovať a nastaviť vibrácie po nabití holdera cez Bluetooth v aplikácii IQOS Connect

Po pripojení IQOS k mobilnému telefónu cez Bluetooth môžete nastaviť doplnkové funkcie. V najnovšej verzii však chýba nastavenie vibrácií holdera po nabití v základni. Poradíme vám, ako chýbajúcu vlastnosť zapnúť.

0

Po dlhom vývoji bola aplikácia IQOS Connect konečne dokončená. Predchádzajúca verzia však pre zariadenia s najnovším firmware (predovšetkým limitované edície) ponúkala nastavenie vibrácie po nabití holdera, ktorá však nebola zverejnená. Pomocou nášho návodu si vibrácie napriek tomu môžete stále aktivovať.

Ako prepojiť IQOS cez Bluetooth s mobilom k aplikácii IQOS Connect

Najnovšiu aplikáciu IQOS Connect 2.0.6 si môžete nainštalovať podľa návodu, nastavenie vibrácií v nej však chýba, nájdete ho naposledy vo verzii 1.32, ktorú si musíte stiahnuť a nainštalovať ručne. Jedinou podmienkou je najskôr zmazať z telefónu novšiu verziu, neskôr si ju zase môžete znova nainštalovať.

Ako nainštalovať a prepojiť mobil s IQOS Connect 1.32

Stiahnite staršiu testovaciu beta verziu IQOS Connect. Súbor sa uloží do vášho úložiska mobilu. Ak sťahujete z počítača alebo tabletu, preneste ju káblom alebo cez BT do mobilu.

 1. Dvakrát kliknite v mobile na súbor, spustí sa inštalácia.
 2. Ak ste už skôr nenastavili v mobile, budete požiadaní o povolenie inštalácie neoverených aplikácií.
 3. Ikona IQOS sa objaví v menu, spustite aplikáciu.
 4. V prvom kroku si vyberte krajinu Denmark, iná zatiaľ nie je k dispozícii v angličtine a potvrďte svoj vek.
 5. Potvrďte podmienky používania, poslednú voľbu Send IQOS device data môžete vynechať, ak o správaní vášho zariadenia nechcete informovať výrobcu.
 6. Pre správnu funkciu je potrebné povoliť sledovanie polohy, bez ktorej by nemohol fungovať Bluetooth.
 7. Aktivujte v telefóne Bluetooth a v aplikácii Connect zvoľte Add Device (pridať zariadenia).
 8. Budete vyzvaní k aktivácii BT v IQOS nabíjačke, podržte štyri sekundy tlačidlo BT, IQOS začne blikať na modro. Dôjde ku spárovaniu a v aplikácii vidíte svoje prvé zariadenie.   

   

Čo dokáže prepojenie Bluetooth s IQOS Connect

Skoršie beta verzie ponúkali v staršom bielom vzhľade aplikácie všetky funkcie, ako oficiálne zverejnená, navyše vie zapnúť vibrácie po nabití holdera.

 • Povolenie a nastavenie vibrácie holdera v nabíjačke po nabití holdera (Vibration settings)
 • Aktivácia vibrácií pre vyhľadanie IQOS v okolí
 • Stav nabitia nabíjačky v %
 • Nastavenie vibrácie holder pri zahájení a ukončení nahrievania (Heating starting / ending)
 • Reset zariadenia (Reset device)
 • Notifikácia v mobile po dokončení nabíjania holdera alebo problému s nabíjaním

Chýbajúca praktická funkcia v najnovšej verzii sa volá IQOS Vibration settings, kde si môžete vybrať, či bude holder po nabití v nabíjačke vibrovať a ako dlho. Z praxe sa ukázalo, že prvý stupeň vibrácií úplne dostačuje, niekedy je holder v nabíjačke voľnejšie a potom je vibrácia až zbytočne počuteľná.

 

Počas nastavovania rôznych prístrojov IQOS sa ukázalo, že nie všetky prístroje so starším firmware povolí nastavenie vibračnej signalizácie nabitia holdera, ponuka nastavenia (pozri obrázok) sa v aplikácii vôbec nezobrazí. Voľba fungovala predovšetkým u limitovaných edícií.

 

Po nastavení oznámenia o dokončení nabíjania holdera pomocou vibrácie si môžete znovu nainštalovať najnovšiu verziu IQOS Connect 2.0 v novom dizajne alebo zostať u tejto predchádzajúcej verzii 1.32, ostatné funkcie majú zhodné. Nastavenie vibrácií zostane zachované.

Upravit
comments powered by Disqus